تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک


 

 

فهرست

گفتار اول : کلیات

بخش اول : تاریخچه

بخش دوم : اهمیت تجارت الکترونیک

بخش سوم : مزایای تجارت الکترونیک

بخش چهارم : فوائد تجارت الکترونیک

گفتار دوم : تعریف و تبیین تجارت الکترونیک

بخش اول : تعریف تجارت الکترونیک:

بخش دوم : مدل های تجارت الکترونیک

قسمت اول : تجارتفروشندهبافروشنده

قسمت دوم : C2B تجارت فروشنده و مصرف کننده

قسمت سوم : تجارت مصرف کننده با مصرف کننده

قسمت چهارم : تجارت مصرف کننده با فروشنده

قسمت پنجم : تجارت نقطه به نقطه

قسمت ششم : تجارتفروشندهبااداره

قسمت هفتم : تجارت مصرف کننده با اداره

سوال در مورد تجارت الکترونیک : ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۶

 

تجارت الکترونیک

در این مقاله در گفتار اول به تاریحچه تجارت الکترونیک و در فصل دوم به تعریف و تبیین آن می پردازیم.

گفتار اول : کلیات

در این گفتار، در بخش اول از تاریخچه، در بخش دوم از اهمیت تجارت الکترونیک، در بخش سوم از مزایای تجارت الکترونیک

و در بخش چهارم از فوائد تجارت الکترونیک بحث می کنیم.

 

بخش اول : تاریخچه

در ابتدای هزاره سوم، جهان دوران جدید و تازه ای را تجربه می نمایدو ارتباطات سریعتر و وسیعتر صورت پذیرد . تجارت نیز از این قاعده مستثنی نیست و در سطحی گسترده متحول گردیده است.یکی از محبوبترین در دنیای وب خرید اینترنتی است. شما میتوانید در زمانهایدر هر زمان و مکان این کار را بکنید.تجارت الکترونیک به شکل کنونی در سال ۱۹۹۱ محقق شد. از آن زمان هزاران هزار کسب و کار و تجار وارد این دنیا شده اند. در ابتدا تجارت الکترونیک به معنای پروسه انجام اعمال تراکنش الکترونیکی مورد نظر بود. درواقع تجارت الکترونیکی برای تسهیل معاملات تجاری به صورت الکترونیکی با استفاده از تکنولوژی از قبیل تبادل الکترونیکی داده هاElectronic Data Interchange EDI و انتقال الکترونیکی سرمایه Electronic Funds Transfer (EFT شناخته شد. هر دوی اینها د ر اواخر ۱۹۷۰ معرفی شدند، و به شرکتها و سازمان ها اجازه ارسال اسنادالکترونیکی مانند تجارت کردن با ارسال اسناد تجاری مثل خرید سفارشها یا فاکتورها را به صورت الکترونیکی را می دهد.

بخش دوم : اهمیت تجارت الکترونیک

۱)حضور در بازارهای جهانی با توسل به شیوه های تجاری موفق الکترونیک از جمله ضرورت های تطبیق با نظام بین المللی کنونی به لحاظ پیشرفت های حاصله در عرصه های اقتصادی و صنعتی آ ن است.

۲) بی شک بهره گیری از فن آوری اطلاعات یکی از حلقه های لازم برای افزایش کارایی تجاری در اقتصاد است.

۳) رویکرد کنونی تجارت، گرایش به فن آوری اطلاعات و انتقال الکترونیکی داده ها یا کاربرد الکترونیک بجای کاغذ است که علاوه بر مبادله ی سریع و پردازش اطلاعات در کمترین زمان ممکن، هر یک از عوامل تجاری را در میدان گسترده ی انتخاب طرف تجاری در مراحل اولیه قرارداد و به همین ترتیب تا مرحله ی نهایی حصول کالا، آنان را یاری می کند.

۴) چنانچه کشوری به هر علت نتواند به این موج شتابان و فراگیر بپیوندد، در آینده ای نه چندان دور در صحنه ی رقابت به حاشیه رانده می شود.

بخش سوم : مزایای تجارت الکترونیک

۱- هزینه های توزیع یا فروش کاهش میابد.

۲- واسطه ها حذف می شوند.

۳-خریدار و فروشنده می توانند با هم مستقیما در تماس باشند و برخی هزینه ها مانند تلفن ، نامه و … حذف می شوند.

۴- خریدار می تواند از طریق اینترنت سفارش دهد.

۵- شرکت ها می توانند با خریدار مذاکره کنند. ۶-با تکنولوژی وب، اولویت های جستجو و خرید انتخاب می شوند. ۷-فرصت هایی برای کسب و کار ایجاد می کند. ۸- نیاز به سرمایه گذاری سنگین وجود ندارد. ۹-محیط زیست کمتر آلوده می شود.

بخش چهارم : فوائد تجارت الکترونیک

استفاده از تجارت الکترونیک باعث

۱٫کاهش هزینه های تجاری،

۲٫ایجاد تسهیل و تسریع در انجام کار،

۳٫ به حداقل رسیدن اشتباهات انسانی،۴٫افزایش بهره وری و

۵٫ ایجاد امکانات بهتر برای برنامه ریزی و کنترل ، می شود.

۶٫ انتقالات و حمل و نقل مورد نیاز، با زحمت کمتری انجام شده و

۷ . انتقالات بین بانکی با شتاب بیشتری صورت می گیرد.

 

گفتار دوم : تعریف و تبیین تجارت الکترونیک

در این گفتار در بخش اول به تعریف تجارت الکترونیک و در بخش دوم مدل های آن را ذکر می کنیم.

بخش اول : تعریف تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک عبارت است از مبادله ی اسناد و مدارک تجاری در قالب های پیش ساخته و قابل پردازش با دستگاه ها در بین سازمان ها از طریق شبکه های ارتباط کامپیوتری.  تجارت الکترونیک نوعی تجارت بدون کاغذ است که بوسیله ی آن، تبادل اطلاعات خرید و فروش و اطلاعات لازم برای حمل و نقل کالاها، با زحمت کمتر و تبادلات بانکی با شتاب بیشتر انجام خواهد شد.

تجارت الکترونیکی را میتوان انجام هرگونه امور تجاری بصورت آنلاین و از طریق اینترنت بیان کرد. تجارت الکترونیکی به هرگونه معامله ای گفته می شود که در آن خرید و فروش کالا و یا خدمات از طریق اینترنت صورت پذیرد حتی اگر به واردات و یا صادرات کالا و یا خدمات منتهی میشود.

بخش دوم : مدل های تجارت الکترونیک

انواع مدل های تجارت الکترونیک عبارت است از : B2Business to Business  تجارت و C2Business to Consumer-B تجارت و C2Consumer to Consumer-C تجارت و  A2Business to Administration-B تجارت و A2Consumer to Administration-C  تجارت و G2Government to Government- G  تجارت و B2Government to Business -G  تجارت و  E- Government to Employee2G تجارت و P2Peer to Peer – P  تجارت

قسمت اول : تجارتفروشندهبافروشنده

B2B در جایی استفاده میشود که بخواهیم خرید و فروش عمده را به کمک تجارت الکترونیکی انجام دهیم و خارج از حیطه خرده فروشان عمل نماییم. شرکت CISCO یکی از اولین شرکتهای بزرگ بود. در B2B  فروش مستقیم منبع اصلی درآمد به حساب می آید، مانند وقتی که یک فروشنده محصول خود را به یک فروشنده دیگر مستقیما می فروشد.

مشکل این تجارت کلاهبرداری هایی بود که گاهی صورت می گرفت.رو در رو نبودن مشتری و فروشنده باعث میشود که معامله به صورت مجازی صورت گیرد. این مشتریان برای دریافت اطلاعات بیشتر باید با تلفن به مرکز اصلی وصل شوند، اما هیچ تضمینی برای اینکه کسی در آن سوی خط باشد، وجود ندارد.

قسمت دوم : C2B تجارت فروشنده و مصرف کننده

بیشترین سهم در انجام تجارت الکترونیکی از نوع C2B  است که به معنای خرده فروشی می باشد.  C2B با رااه اندازی سایت هایی چون آمازون آغاز شد. در تجارت الکترونیکی C2B در یک طرف معامله، تولیدکننده )فروشنده) محصول و در طرف دیگر، خریدار) مصرف کننده نهایی(قرار دارد.  اما مشکلات امنیتی شبکه تأثیر منفی بر روی حجم معاملات گذاشته است و بسیاری از مشتریان نسبت به دزدیده شدن اطلاعات شخصی شان توسط هکرها ترسیده اند. در ایران نیز می توان شرکت شهروند را مثال زد.

قسمت سوم : تجارت مصرف کننده با مصرف کننده

مدل C2C  شبیه یک سمساری است. مصرف کنندگان با یکدیگر بدون واسطه به خرید و فروش بپردازند.EBAY بزرگترین نمونه اولیه مدل C2C می باشد. به دلیل ناچیز بودن هزینه تبلیغات در اینترنت، استفاده از مدل C2C برای فروش کالاها مورد توجه قرار گرفته است.

قسمت چهارم : تجارت مصرف کننده با فروشنده

بسیاری از خریداران دریافته اند که شیوه انتخاب محصول بسیار متنوع است ،چون وقتی که مصرف کنندگان، سایتهایی را در ارتباط با فروش محصول مورد نظر خود می یابند، یافتن خود محصول در آن سایت و به دست آوردن قیمت محصول اغلب کاری دشوار است. بنابراین، برای راحت تر کردن امر خرید، نیاز به روشهای جدید خرید و فروش اینترنتی است که در آن شرکت هایی مانند واسطه هایی بین مصرف کننده ها و فروشنده ها تلاش می کنند. اساس کار آنها هم مبتنی بر مدل B2C می باشد.

قسمت پنجم : تجارت نقطه به نقطه

مدل تجارت الکترونیکی P2P برای تسویه حساب کردن شرکت کنندگان در حراج با فروشنده است که مشهورترین آنها سرویسی است به نام PAYPAL که مربوط به کارت های هوشمند است. تجارت P2P در چهارچوبی کار می کند که افراد بتوانند مستقیما با هم پول رد و بدل کنند با استفاده از سخت افزار . MASTERCARD که زیر مجموعه MONDEX می باشد، کاربران قادرند تا نقل و انتقالات الکترونیکی پولی خود را انجام دهند و پول خود را از یک کارت اعتباری، به کارت اعتباری دیگر منتقل نمایند. نحوه استفاده از تلفن همراه بدین صورت است که از فن آوری GSM استفاده می کنند و در بسیاری از کشورها از نرم افزار کاربردی WAP  را بکار می گیرند در این شیوه جدید، هر تلفن همراه از طریق مرکز تلفن با یک کامپیوتر سرویسگر مرتبط میشود و میتواند نرم افزار مورد نیاز کاربر خود را بر روی کامپیوتر مذکور فعال نماید. بدین ترتیب، استفاده کننده میتواند اطلاعات خود را از طریق کامپیوتر ارسال و دریافت نمایند.

قسمت ششم : تجارت فروشنده بااداره

شامل تمامی مبادلات تجاری – مالی بین شرکتها و سازمانهای دولتی است. تامین نیازهای دولت توسط شرکتها و پرداخت عوارض مالیاتها از جمله مواردی است که میتوان در این گروه گنجاند. تجارت A2B در حال حاضر روشی تازه قلمداد میشود، ولی در آیندهای نزدیک، زمانی که دولتها به ارتقای سطح ارتباطات خود تمایل و توجه نشان دهند، به سرعت رشد خواهد

کرد.

قسمت هفتم : تجارت مصرف کننده با اداره

این نوع هنوز پدیدار نگشته است. ولی دولتها احتمالاً مبادلات الکترونیکی را به حیطه هایی همچون جمع آوری کمکهای مردمی،پرداخت مالیات بر درآمد و هرگونه امور تجاری دیگری که بین دولت و مردم انجام میشود، گسترش خواهند داد.

سوال در مورد تجارت الکترونیک : ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۶

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *