قانون توانگری

قانون توانگری

اشتباهی وجود دارد که همه ی ما مرتکب می شویم .ما عقیده داریم که موجوداتی آگاه و متفکر هستیم ،و اگر اصولا به جهان فکر کرده باشیم آن را توده ای بی جان و بی شعور می دانیم در حقیقت گاهی چنین به نظر می رسد که جهان تنها جمع افرادی هستند که آگاهانه می کوشند با مخالفت مانع ما شوند.
گاهی قصدی بیمارگونه درکارنیست بلکه نسبت به آنچه می خواهیم بی تفاوتی وجود دارد نتیجه ی خالص هردو حالت یکسان است ما آنچه را که دوست داریم به دست بیاوریم به دست نمی آوریم این یک مدل ذهنی رایج است که بسیاری از ما به مدتی طولانی آن را مورد استفاده قرارداده ایم.
در عوض این مدل ذهنی را مورد استفاده قرار دهید :جهان موجودی آگاه است که ارتباطی صمیمانه و یگانه با شما دارد نه اینکه ازشما جدا باشد جهان می خواهد آنچه را که می خواهید به شما بدهد و شما می توانید برآن اثر بگذارید.
روشی که با آن می توانید برجهان تاثیر بگذارید ساده است و در قانون توانگری خلاصه شده است آنچه که واقعا به خاطرش شکرگزار باشید و از آن قدردانی کنید در زندگی تان فزونی می یابد .
بدبین شدید ؟
ملامتتان نمی کنم به این دلیل که من هم یک زمانی چنین فکر می کردم ،می دانم که می توانم عقیده ی شما را تغییر دهم من قصد متقاعد کردن شما را ندارم .هنگامی که با چشم خودتان دیدید که در زندگی تان چنین اتفاقی رخ داده است آن را باور خواهید کرد و این دقیقا کاری است که تمرینات آخر کتاب برای شما انجام می دهد تا فرارسیدن آن زمان مرا تحمل کنید .
آنچه می خواهم ارائه کنم این است دست کم سعی کنید وجود ده ها چیز شگفت انگیز زندگی تان را که باید به خاطر آنها سپاسگزار باشید همین حالا تشخیص دهید .این چیزها می توانند شامل وضعیت خوب سلامت ،ذهنی تیزو نیرومند بستگان و دوستان عزیز و نداشتن نگرانی ازاین که شام را از کجا و چگونه فراهم کنید یا اینکه شب را کجا بخوابید باشند .درعوض چیزی که بیشترین توجه شما را به خود جلب کرده است اتفاقات و چیزهایی هستند که دوست ندارید این طوری باشند و به شیوه ای وسواسی برآنها تمرکز کرده اید.

بخشی ازکتاب معجزه و رازهای موفقیت
اثرسریکوماررائو

مشاوره روانشناسی : ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۶

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *