۶۶۰ هزار طلاق در سال ۹۵

۶۶۰ هزار طلاق در سال ۹۵

واحد مرکزی خبر نوشت: بیش از ۶۶۰ هزار واقعه ازدواج در سال ۹۵ ثبت الکترونیک شده است که در مقایسه با سال پیش از آن ۲ درصد کاهش داشته و همچنین بیش از ۱۷۴ هزار واقعه طلاق ثبت شده که نسبت به سال ۹۴ ، شش درصد افزایش داشته است.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای ثبت املاک، اجرای مفاد اسناد رسمی، ثبت شرکت ها و علایم و اختراعات، دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق تشکیل شده است.

در سال گذشته ۱۲ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۱۱۵ سند رسمی در دفترخانه های اسناد رسمی تنظیم شده که در مقایسه با سال پیش از آن ۴ درصد کاهش یافته و هر دفترخانه به طور متوسط هزار و ۸۰۸ سند و ماهانه ۱۵۱ سند صادر کرده است.

بر این اساس در سال گذشته ۵۶ هزار و ۸۵۰ شرکت به ثبت رسیده که در مقایسه با سال پیش از آن ۲ درصد رشد داشته است.

تعداد شعب شرکت های خارجی ثبت شده در سال ۹۵ تعداد ۸۴ شعبه بوده که نسبت به سال پیش از آن ۱۲۱ درصد رشد داشته است.

تعداد موسسات غیرتجاری ثبت شده در سال گذشته ۱۱ هزار و ۷۷۹ موسسه بوده که در مقایسه با سال پیش از آن ۳۸ درصد رشد داشته است.

براساس آمار ثبت الکترونیک اجرای مفاد اسناد رسمی در سال گذشته ۱۱۹ هزار و ۹۷ پرونده به صورت الکترونیکی تشکیل شده که در مقایسه با سال پیش از آن ۳ درصد رشد داشته است و پرونده های اجرایی مربوط به چک های بلامحل ۱۱ درصد رشد ، مهریه و اسناد تعهدی ۸ درصد رشد و اجراییه های مربوط به قرارهای داخلی بانک ها ۳ درصد رشد داشته است.

در سال گذشته ۳ هزار و ۵۹۸ اختراع در سامانه ثبت الکترونیک مالکیت های معنوی به ثبت رسیده که در مقایسه با سال پیش از آن ۱۸ درصد رشد داشته است.

در بخش علایم تجاری در سال گذشته همه اظهارنامه های علایم تجاری به تعداد ۸۱ هزار و ۸۵۹ اظهارنامه به صورت اینترنتی ثبت شد که در مقایسه با سال پیش از آن ۳۳ درصد رشد داشت و همچنین ۲۵ هزار و ۲۶۵ علامت تجاری در این سامانه ثبت شده که نسبت به سال پیش از آن ۴۹ درصد افزایش داشته است.

در بخش علایم تجاری بین المللی (مادرید) در سال گذشته همه اظهارنامه های علامت تجاری مادرید به تعداد ۵ هزار و ۹۵۷ اظهارنامه به صورت اینترنتی ثبت شد که در مقایسه با سال پیش از آن ۵۹ درصد رشد داشت.

منبع : خبر آن لاین

مشاوره حقوقی تلفنی : ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۶
مشاوره روانشناسی : ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۶

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *